Rozdělení hypoték dle účelu

HYPOTÉKY NA BYDLENÍ

Pro banku nejméně rizikové, proto jsou také poskytované za nejlepších podmínek (nejnižší úroky atd). Pokud stačí hodnota nemovitosti v zástavě, lze si v řadě případů vzít za stejně výhodných podmínek také část neúčelovou, např. na vybavení domácnosti.

HYPOTÉKY NA POŘÍZENÍ JINÉ NEMOVITOSTI

Jedná se o případy, kdy nemovitost nebude klientovi sloužit na bydlení, ale například na pronájem, na pořízení nebytového prostoru atd. Z důvodu vyšší rizikovosti pro banku mají vždy o něco horší podmínky než hypotéky na bydlení.

HYPOTÉKY NEÚČELOVÉ (TZV. AMERICKÉ)

Banka se neptá, na co peníze použijete, ovšem požaduje vyšší úrokovou sazbu.

PŘEKLENOVACÍ FINANCOVÁNÍ

Tento produkt je určen pro klienty, kteří chtějí koupit novou nemovitost a svoji původní nemovitost ještě nemají prodanou. Překlenovací financování si lze zřídit jako službu navíc ke standardní hypotéce. Slouží k překlenutí období, po které svoji původní nemovitost prodáváte. Jakmile ji prodáte (máte na to maximálně dva roky), lze tento úvěr bez sankcí doplatit a dále splácíte pouze hypotéku na novou nemovitost.

PŘEDHYPOTEČNÍ ÚVĚR

Slouží k překlenutí období, po které nemůžete dát bance do zástavy nemovitost (zpravidla maximálně jeden rok). Toho lze využít například při financování družstevního bytu, který půjde převést do vlastnictví, privatizaci, výstavbě a podobně.

Neváhejte nás kontaktovat

Národní informační a poradenské centrum V Českých Budějovicích

Naše poradenské a informační centrum naleznete v prostorách areálu českobudějovického výstaviště v pavilonu D5.

V tomto centru je postavená stavba, na které se bude vše prezentovat.

Výstaviště České Budějovice

Výstaviště České Budějovice
Husova 523
370 01 ČB, hala D5

Kontaktní formulář

Poradenské a informační centrum České Budějovice